30 Березня. НАША ГРУПОВА СВІДОМІСТЬ

«…іноді хороше – ворог кращого».

«АА дорослішає» (стор. 101)

Думаю, ці слова можна застосувати до будь-якого аспекту Трьох Завітів АА: Одужання, Єдності і Служіння! Я хочу, щоб вони врізалися в мою свідомість і були зі мною на моєму «нелегкому шляху до Щастя». Ці слова часто повторював Білл У. Їх йому підказала наша групова свідомість. В них Білл розгледів суть Другої Традиції: «Наші керівники – всього лише наділені довірою служителі; вони не управляють нами».

Я вважаю, що ми, як і Білл У., повинні пам’ятати ці слова і в своїх дискусіях на групах не зупинятися на «хорошому», але завжди прагнути досягти «кращого». Це спільне прагнення – ще один приклад того, як Бог виражає Себе через групову свідомість. Досвід такого роду допомагає мені не збиватися зі шляху до одужання. Я вчуся поєднувати ініціативу зі смиренням, відповідальність з вдячністю і таким чином насолоджуватися радощами життя за моєю 24-годинною програмою.

«…иногда хорошее — это враг наилучшего».

АА взрослеет
A. A. Comes of Age, p. 101

Я думаю, что эти слова применимы к любому аспекту Трех Заветов АА: Выздоровлению, Единству и Служению! Я хочу, чтобы они врезались в мое сознание и жизнь, «на нашем общем нелегком Пути к Счастью» (Анонимные Алкоголики, стр. 160). Эти слова, часто повторяемые Биллом У., были, в свою очередь, подсказаны ему нашим групповым сознанием. В них Билл разглядел сущность Второй Традиции: «Наши руководители — всего лишь облеченные доверием исполнители, они не приказывают».
Точно так же, как когда-то групповое сознание побудило Билла У. запомнить эти слова, и я думаю, что мы в наших дискуссиях на группах не должны останавливаться на «хорошем», но всегда стремиться достичь «лучшего». Эти общие стремления — еще один пример того, как Бог, как мы понимаем Его, выражает Себя через групповое сознание. Такого рода опыт помогает мне оставаться на правильном пути к выздоровлению. Я учусь сочетать инициативу со смирением, ответственность с благодарностью и таким образом наслаждаться радостью жизни по моей 24–часовой программе.

(Медитация из книги “ЕЖЕДНЕВНЫЕ РАЗМЫШЛЕНИЯ”)