5-й розділ ВК АА

Велика Книга АА, у розділі V, робить особливий наголос на чесності в процесі нашої тверезості. Він заохочує нас бути наполегливими й безстрашними в цих зусиллях. Мене зацікавило яким є моє відношення? Як я виглядаю у цьому процесі?
Одного разу я сів за стіл, узяв аркуш паперу і розділив його навпіл. На лівій частині я написав список речей, за які я вдячний Спільноті АА. Отже, я вдячний за моє сьогоднішнє життя, за те, що я кинув пити, за те що не маю потреби похмелятися, за те що маю друзів та багато-багато іншого. Моє серце було наповнене вдячністю за те, що я зумів зробити так багато речей.
Через мить, коли я переживав свої досягнення, я поставив собі інше запитання. Так, Спільнота АА врятувала мені життя, надала змогу мені постійно покращувати своє ставлення до навколишнього світу. А також, участь у житті Спільноти дали мені можливість пізнати риси свого характеру та знайти в собі сили змінитися. Але що я зробив, щоб ця Спільнота залишалася живою та доступною для всіх, хто потребує її допомоги?
Наступні запитання йшли лавиною. Чи це чесна домовленість, коли лише одна сторона отримує вигоду від іншої? Чи повинен я продовжувати утримуватися позиції споживача? – Результат був розгромним. Я зрозумів, що до того часу я функціонував у Спільноті як дитина, якому все належить і який не має зобов’язань. Егоїзм і егоцентризм, зосередженість лише на собі!…
Це, як ми вважаємо, головне джерело наших проблем, – нагадує Велика Книга на сторінці 52(польська версія ВК).
Сьогодні, через багато років, моє ставлення вочевидь змінилося. Я вже знаю, що ви можете віддавати іншим лише те, що маєте, і що егоїзм фактично вбиває найблагородніші та щирі наміри. Спільнота заохочує нас дізнатися про волю щодо нас.
Початок цього шляху – це пошук іншої людини, пізнання її потреб (а що може знадобитися страждаючому алкоголіку??? ), – й виконуючи волю Спільноти – допомогти цій людині.
Раніше я думав, що метод АА полягає в тому, щоб повідомляти всім про свої проблеми, а потім чекати, що хтось їх вирішить замість мене, або якщо я чую, що хтось досяг успіху, це означає, що я можу повторити його шлях.
Також було зручно жити з вірою, що я можу зробити щось краще, не стикаючись із реальною реальністю. Виявилося, що це були лише утопічні мрії. Відповіддю на моє життя стала скромність, відповідальність і чесність по відношенню до Спільноти, яка дала мені другий шанс на життя.
Я перестав постійно вивчати успіх і почав згадувати невдачі. Це працює на постійній основі. Повертаючись до своєї картки, я думаю, що я нарешті уклав справедливу угоду зі Спільнотою. Обидві сторони мають право отримувати вигоду одна від одної.
Спільнота АА використовує мій ентузіазм, час і трохи грошей, і я, який ще пам’ятаю страждання алкогольного життя, маю право зцілюватися в ньому.
Я також маю особливе право і навіть привілей піклуватися про добробут і довговічність Спільноти АА.
Ось тепер права частина мого листка – теж вже заповнена…

Тарас алкоголік. Варшава 2002