Служіння

… а точніше, як я розумію роль “служителів” в АА.
Всю суть бути “у служінні” мені було пояснено на реальних подіях приблизно за 3 години. І я це спробую зараз описати.
Отже:
Це було приблизно 2000-2002рр.
Мій спонсор на той час, був делегатом в Раді АА Польщі. (аналог УЦО АА) та приятелем директора БСК. І на черговому засіданні, куди мене теж запросили в якості спостерігача, – були якісь дебати, якесь питання не розглянули, через брак інформації. Але як Інформація для присутніх прозвучало, що є який хлопець на ім’я Пьйотр, який десь на групі АА виступив із хорошою пропозицією для АА. От делегат від регіону десь це почув і поділився цією інформацією.
Після закінчення, нас в офісі залишилося 6-8 осіб. Я теж долучився до прибирання… І тут, мій спонсор, згадав про цю інформацію, і добавив, – що це було круто прояснити деталі і можливо запросити того чоловіка до співпраці. Директор БСК сідає за телефон 3-5 дзвінків і виясняє, що той чоловік (Пьотр) буде ввечері на якомусь ювілеї групи АА, десь біля Варшави. Хвилин через 20-30 ми вже сиділи в мінівені і гнали саме на те ювілейне зібрання.
В той час, я перебував в легкому шоці від своєї тверезості, круговерті подій та й від перебігу всього що відбувалося, тому не вдавався у деталі. На той час в українському АА про УЦО і дієву Раду, – можна було лише мріяти…
Ми їхали десь більше години. Звичайно на те зібрання ми запізнилися. Але з місцевих “хтось” впізнав Директора БСК, і йому надали слово. Він висловив коротке побажання та подарував комплект літератури АА та 3-4 різних випусків журналу АА Польщі “Zdroj” (аналог нашого журналу Джерело) – які завбачливо прихопив із собою. Ми по колу швиденько представилися… Це було звичайне(для Польщі) ювілейне відкрите зібрання АА. А після завершення, – був концерт та цікава забава, з танцями та піснями.
Мені було надзвичайно комфортно та спокійно притому що я знав лише кілька осіб. Всього присутніх було десь 50-60 осіб. (АА, Ал-Анон, Алатін, ДДА)
І коли вже свято закінчувалося, Директор попросив чи можна порозмовляти з Пьотриком, чи він має час та бажання? – , заради якого ми подолали більше 100 км.
Ми перейшли в якийсь відокремлений офіс. Нас було четверо. Я, мій спонсор, директор БСК, і Пьйотр, – заради якого ми туди приїхали.
Небуду вдаватися у деталі, але я знаю точно що вони домовилися!!! Пригадую що десь років 10 поспіль, я часто зустрічав Пьотра в офісі БСК. Він неодноразово приїздив на Ювілейні Форуми і у Львів, і у Луцьк, Київ та Житомир.
Так до чого це я?
Ага, от ця подія закарбувалася в моїй пам’яті. Це мені був наданий урок “служіння”.
Що люди з ініціативами не зобов’язані ходити із своїми ідеями та пропозиціями на “поклон” до “обраних”. А обрані служителі повинні цікавитися ініціативами, та спільно втілювати хороші ідеї та помисли.
З повагою
Дідусь Тарас.
P.S.: І я вважаю, що саме завдяки таким діям у Польщі на сьогодні 2 800 груп АА.(до пандемії)