Ротація

Ротація сталася – старий рік відійшов в сторону і йому на зміну прийшов новий 2012. В якійсь момент вони були поруч, практично разом. Ми знаємо, що один змінить іншого, а через рік знову прийде новий! 2011 рік вже не повернеться, і залишиться тільки в моїй вдячній пам’яті, ще одним тверезим роком наповненим радощами і подоланий труднощами одужання і служіння. Так і в Анонімних Алкоголіків я повинен передати своє служіння, з наступних підстав. Тому, хто готовий його прийняти. Передати разом з досвідом, всією необхідною інформацією і документацією. Передати доброзичливо, і з любов’ю, щоб було все в дусі АА.

Раніше я поступав зовсім по-іншому …
День був чудовий! Я успішно долав усі перешкоди, включаючи навіть природні катаклізми, за що був вдячний Богу і гордий собою. Заздалегідь прийшов на групу. Сидячи на сонечку, поділився своїм безцінним духовним досвідом звільнення від нікотинової залежності з курцями що сиділи поруч на ганку. Провів зібрання, так як нікого здатного це зробити не знайшов, а я вже давно був там головою, представником в Інтергрупп і ще там кимось… Після чого на одинці поприбирав, так як ніхто чомусь не захотів поліпшити якість своєї тверезості помивши підлоги та горнятка. Добре мені від цього не стало! Навпаки, йдучи, додому відчував я себе абсолютно розчавленим одиноким і нікому не потрібним. Увечері в телефонній розмові дівчиною із маленьким, в порівнянні з моїм, терміном тверезості і досвідом служіння, вона раптом запитала – «а як же ротація?».
Дивно, але я її почув! Дійсно вже більше року я головував, і мабуть занадто часто вів зборів. Я позаймав безліч Служінь, я щиро дивувався – чому ніхто нічого не хоче робити? Зрозумівши, що подібна поведінка не корисно ні мені, ні іншим, прочитавши, що термін служіння голови бажано не повинен бути набагато більше року. Я прийшов на групу і оголосив, що відмовляюся бути головою (але прийдешній ювілей готовий провести;)). І це НЕ ротація!
Коли я, сидячи на місці ведучого, питав, хто готовий провести збори, мені говорили що раз сів – ти і веди. Дійсно виглядало це напевно як пропозицію посидіти на колінах !? Але і звільняючи місце голови в глибині хворої душі, я сподівався, що ніхто так чудово як я служити не зможе. Всі зрозуміють, який я незамінимий і поставлять мені, якщо не пам’ятник, так хоч бюст при житті. Чим добре служіння Анонімним Алкоголікам, тут і спасибі не дочекаєшся. Тільки критика, іноді навіть конструктивна. Це все дуже шкідливо для моєї самості.
Наступного разу оголошуючи на групі, що є «вакансії», або просто можливість помити горнятка, я зайвий раз показую, що я служу, а ви ні. Розводячись, про те, як важливо служіння, я зазвичай забуваю сказати для чого, або кому воно важливе. Адже служіння цілком може і замінити одужання! Створити ілюзію зайнятості важливими справами в Анонімних Алкоголіків. Такий зайнятості що ні на алкоголіків, ні на виконання їхніх кроків та дотримання традицій, ні часу, ні сил вже не залишається. Можна відчувати свою значимість, і навіть перевагу, займаючи «посаду», особливо якщо в трудовій книжці посад нема й близько. Тоді заходячи на групи між засіданнями, комітетами, семінарами, асамблеями, і іншими конференціями буду нарікати на брак декорацій, погане освітлення, огидну гру та й взагалі бракує акторів.
Для того щоб ротація відбулася і мене переобрали з голови нової групи, мені довелося смиренно просити скарбника взяти це служіння. Допомагати знайти їй заміну. Ділиться своїм досвідом. Знайомити з адміністрацією. Проводити перше робоче зібрання. Завіряти в готовності надати підтримку. Мені взагалі довелося деякий час не відвідувати зібрання цієї групи, щоб звільнити її від своєї направляючої ролі. Можна було почекати, поки Бог зробить це, але боюся було б болючіше, ніж в перший раз. Дивно, але кілька років поспіль ротація там відбувалася регулярно і легко. Використовуючи досвід своїх, так і чужих помилок я видужую і в служінні, змінюється мій світогляд, взаємини з людьми і світом.
Щоб один алкоголік погодився взяти якесь служіння, мені доводилося просити про це дюжину, придатних, на мій погляд, кандидатур. Саме просити! Кожного! По-іншому не виходило.
Це служіння на рівні групи, а далі …

Московський Листок АА.
Ілля Т. (Москва)