Історичне Привітання на наше 10-те Різдво (1944 р.)

Вільям Гріффіт Вілсон (26 листопада 1895 – 24 січня 1971 року)

Це Різдвяне привітання Білла Вілсона у 1944 році, розіслане невдовзі після 10-річчя його тверезості.

*****

Так, це вже всюди! Різдвяний дух знову зігріває цей жалюгідний, збожеволілий світ. По всій земній кулі мільйони чекають того дня, коли розбрати будуть забуті, коли пам’ятатимуть, що всі люди – навіть найнижчі – любимі Богом, коли люди покладатимуть надію на прихід Принца Спокою, як ніколи раніше.

Але є інший світ, він не жалюгідний і не збожеволілий. Це світ Анонімних Алкоголіків, де тисячі живуть щасливо та спокійно. Спокійно тому, що кожен з нас по-своєму знає велику силу Того, хто є любов, справедливість, і кому можна довіряти.

Чоловіки і жінки АА ніколи не повинні забувати, що тільки через страждання вони набули достатньогосмирення, щоб увійти у ворота Нового Світу. І що ми привілейовані, щоб розуміти божественний парадокс походження сили зі слабкості, і що приниження передує воскресінню; що біль не тільки ціна, а й щонайменше пробний камінь духовного відродження.

Знаючи повну ціну і призначення цього, ми можемо більше не боятися напастей. Ми знайшли благополуччя там, де було злидні. Спокій та радість з’явилися звідти, де був хаос. Воістину великі наші благословення!

За цим, –

З Різдвом усіх вас – від членів правління, від Боббі, від Луїс та від мене.

Білл Вілсон

*****
– пробний камінь* – йдеться про якийсь вчинок, випадок і т. п., що служить випробуванням міцності, цінності, сили чогось.