Одна із що-тижневих груп АА

Якось випадково я довідався що в моєму районі(Нью Йорк) відбуваються велике спікерське зібрання АА.
Недовго роздумуючи, я глянув на карті місцезнаходження і вирушаю.
Все як мені сказали, – вказану церкву я знайшов без труднощів але посеред височезних будинків Нью-Йорка церква виглядала маленькою.
З цього місця, я хочу що б Ти, дорогий друже, включив свою уяву, я намагатимусь описати так, що б передати послідовність побаченого.
Отже, підійшовши до церкви я побачив дуже багато молодих людей 18 – 30 років, було холодно і я вирішив швиденько зайти у приміщення.
Коли я відкрив двері то розгубився побачивши багато людей у коридорі, дуже багато людей. Я подумав, що вони виходять і автоматично зробив крок назад, та люди, що стояли у коридорі, стали запрошувати мене увійти, і зайшовши у коридор(приблизно 8 метрів довжиною), я побачив зправа та зліва вздовж коридору –  у стояли молоді люди з бейджиками (наклеяний стікер з ім”ям) і вони вітали усіх! Усіх хто заходив! Усіх, хто заходив – вітали!  Такий привітальний коридор! (у них це називається “Привітальний комітет групи АА”)
Усі тиснуть мені руку вітаються, запитують як справи, а останній у шерензі, зауваживши мою розгубленість, взявся мене попровадити. Показав де туалет, де кава, де література. Я повернувся щоб йому дякувати і бачу, що на його місце вже двоє інших, гарно одітих в костюмах та галстуках молодих, штовхаючись – зайняли його місце!!! (потім я довідався, що бути у привітальному комітеті дуже почесно!).
Пройшовши далі, скуштувавши кави у малих кімнатках., що біля входу в основну залу цієї церкви. Після я увійшов у велике приміщення церкви. Усі сидячі місця були зайняті!!!! Церковна атрибутика прихована (накрита полотном, шторками закрита і т.д.).
У рядок вздовж стіни стояли столи: один стіл з літературою АА, яка продавалася та безкоштовними буклетами. На другому столі викладені диски CD із записами спікерів АА їхньої групи,  далі  – стіл секретаря групи,  а також стіл, я назву його «стіл 12-го кроку». Так от, «Стіл 12-го Кроку», на ньому лежать зошити !!! 5 простих зошитів. Кожен Зошит відповідав окремій ділянці служіння: в’язниця(2 шт), детокс(2 шт) та госпіталь … Я заглянув у зошит “Детокс” там були дати тверезості членів групи АА, їх імена та номери їх телефонів.
Уточнюю: бажаючі члени групи АА, які працюють із Спонсором або просто виявляють потребу бути корисним, – вписували свої контакти з метою «донесення ідей до алкоголіка, який ще страждає» на вказані діяльники, згідно назви кожного зошита.
Раптом дзвінкий голос попросив усіх зайняти свої місця, группа розпочинається. Ведучих у цей вечір було пре-достатньо. Кожний текст чи оголошення зачитував хтось інший, попередньо представляючись. Усі, хто підходив до мікрофону, були одіті по-святковому, створюючи святковий настрій зібрання АА. Також на усіх входах та виходах, стояло як мінімум по два чоловіки у костюмах з краватками та з іменними стікерами. По любій потребі можна звернутися до них.
Пізніше мені пояснили, що група «Атлантік» – вже багато років поспіль, має особливий стиль проведення зібрань. А саме, кожного вівторка, три спікери з термінами тверезості БІЛЬШЕ 10-ти років!.. – діляться своїм досвідом одужання. Хоча я був настільки в захопленні від побаченого, що я в той вечір спікерів не слухав.
Розгледівши балкон для церковного хору я заглянув і туди. На балконі люди сиділи у проходах та на підлозі. Знайшовши для себе трошки простору у першому ряді, точніше когось відтіснивши, я почав рахувати присутніх. Я нарахував 560 осіб. Як мені потім сказали це наймасовіша група АА, яка має свої зустрічі що вівторка у центрі Манхетена (Нью Йорк).
Нажаль, а може й ні, Я давно не дивлюся ТВ, я не пам’ятаю їхні імена чи фільми, але цих людей я бачив неодноразово!!! Можливо це кіноартисти, можливо ведучі якигось американських телепередач. Вони були привітними і красивими, і мені здавалося що я їх усіх знаю з вигляду, просто забув їхні імена.
Можливо й дісно це актори з молодіжних американських серіалів, а можливо це спортсмени,  артисти, світлі, білі, темні, європейці, азіати, латино-американці – незнаю. Але все побачене зформувало в мені ще раз наочно підтверджує, що перед хворобою усі рівні!!!
Після традиційного закриття зборів АА, спікери стоять посередині церкви, а присутні утворили велику чергу щоб підійти та подякують їм за виступ, обмінятися контактами.
Мені було дуже приємно бути там, організація проведення цього зібрання групи АА, – настільки злагоджена та динамічна незважаючи на масовість – просто супер!
Люди не соромилися свого приналежності до групи та виконання своїх службових функцій. Наприклад: папірчики і забуті речі збирали дві моднячі дівчини, – одна яскраво розфарбавана з цікавими татуюваннями, інша вся в ланцюгах. А бувший головуючий групи, який склав повноваження, – із віником та савочком – збирав недопалки біля входу у приміщення та на тратуарі…

Фото взято з інтернету, – дуже подібне до реальності.

Коментарі 1

 • Побувавши на кількох інших зібраннях АА, я щось засумнівався у правильності моїх підрахунків.

  У вівторок, вирушаю на вже знайому мені адресу групи Атлантік.
  Все повторюється, великий натовп перед входом, коридор з привітаннями, кава, печиво, відсутність місця у залі.
  Але я звернув увагу, що є щось інше. І людей більше а ніж минулого разу. І іншим був стиль проведення зібрання. Це було відкрите, ювілейне зібрання групи АА. Ювілярів було біля 40-ка осіб! Ювілейне зібрання – це коли вітають усіх, хто мав ювілейну дату тверезості цього місяця. Після стандартного відкриття групи та оголошень надали своло Ювілярам згідно алфавіту, – Ювіляри вишикувалися та стояли на “старті” по черзі по 1 хвилині на кожного, підходили до мікрофону та ділилися своїм досвідом. Кожного вітали та проводжали бурхливими оплесками. Від 2-х місяців до 32 років тверезості. Сумарно термін сьогоднішніх Ювілярів тверезості складав більше 150-ти років. Усі були святково одягнені, дами з модними зачісками та у вечірніх сукнях. А також панки, хіпі та ковбої. Чоловіки у фраках та з тростиною, білі та темношкірі – це створювало дуже оригінальний колорит. У ВК написано. “перед хворобою усі рівні”…
  Я пішов рахувати присутніх і нарахував більше 600 осіб! для впевненості пройшовся ще раз? – все вірно. Пізніше мені “по-секрету” повідомили що дана група налічує більше 2 тис. членів та дотримується своїх, особливих умов та принципів…
  – Біля мікрофону для спікерів стояла коробка, куди кожен виступаючий клав 2 долари за кожен рік своєї тверезості. У такий спосіб група чітко дотримується прийнятого в АА “Ювілейного плану”, роблячи внески на донесення ідей.
  Після виступів, усі спікери стали посередині церкви півколом.. – зал їм аплодував стоячи!!! Потім привезли величезний торт, спікери його обступили, витримали паузу 2-5 секунд для загадування бажання, і під невщухаючі аплодисменти задули свічки. А далі, люди із зали вишикувалися довжилезну чергу для привітання Ювілярів. Вже вимикали світло підійшов і я. Кожному я подякував за виступ, за досвід… та кожного я запросив в Україну. Були такі що відповідали “ОК”, а були і запитання “А де це?”…
  Ще я помітив такий момент, що
  – Виступаючим дарували квіти і чоловікам і жінкам а декотрим разом з квітами дарували конверти. Я не бачив вмісту конвертів, але оскільки я випадково був поряд, – я це зрозумів, що люди знали про потреби інших і не соромилися дарувати кошти, так як і отримувачі дарів не соромилися приймати, і дякували наголошуючи, що дійсно мають певні фінансові труднощі…

  Бажаю Вам тверезості та смачного печива…