Меншості завжди надавали право голосу
Проходила конференція у центрі молоді «Вікторія». Ведучі керували впевнено, їх ніхто не перебивав, голова надавав необхідні пояснення та інформацію, секретар друкувала протокол одразу на ноутбук (протокол Конференції був готовий на наступний день після її закінчення, далі його відредагували та розмістили на сайті). При потребі роздруковували необхідні матеріали (був відповідальний). Лічильна комісія складалася із трьох молодих людей, які дуже швидко рахували. Мандати (пластикові, не іменні) видавали і забирали при вході і виході делегатів, добре працювала служба «буфету».
Кожен із учасників зібрання представився (місто, група, строк тверезості, служіння). Потім звучали вітання від делегатів та інших учасників Конференції. Я представився як спостерігач від Української Спільноти АА, подякував за запрошення, передав вітання від груп України та УРО АА, висловив готовність ділитися та сприймати досвід, наголосив на важливості єднання і передав подарунок (книги АА українською мовою та журнали «Джерело»). Крім мене були ще два спостерігачі з Польщі.
Далі – пояснення ведучими правил проведення Конференції, затвердження змін у програмі, прийняття регламенту, дебати, голосування…
Меншості завжди надавали право голосу, потім запитували: «Чи ніхто не змінив рішення?» – якщо змінив, то переголосовували. Делегати від груп, районів, областей голосували разом. Багато було непідготовлених питань. Звіт Голови СП роздали в останній момент, що викликало невдоволення Конференції. Звіти Комітетів не всі надали вчасно. Деякі непорозуміння виникали між Комітетами та СП. Обговорювалося багато частковостей. Це зайняло чимало додаткового часу. Втім, порядок денний в цілому витримано.
Мовою цифр
Директор БУО (GSO) отримує плату – 360 руб (5040 грн) на місяць, до неї ставляться з повагою і любов’ю – звіт прийняли без питань, із вдячністю і аплодисментами. Бухгалтер веде облік банківських операцій. Касир надав два звіти (дохід-розхід і пожертви), «річний бюджет» складає близько 15 000 руб. (210 000 грн), залишок – 0. Резерву не має, є борги, але поступово виплачуються. Стоїть питання підняття цін на літературу, в цілому в фінансах присутня плутанина. Розірвано контракт зі службою (підприємством) «Велика Книга», яка займалася друком та продажем літератури – не вигідно. Зараз література закупається в Росії по ціні друку в борг, асортимент не великий, звітність не повна, реалізація не велика і не легальна. Ціни реалізації на деякі книги:
«АА», «12=12» – 5.80 руб (81,2 грн)
«АА взрослеет» – 7.00 руб (98 грн)
«Д-р Боб и славные ветераны»!… – 8.00 руб (112 грн)
«Как это видит Билл» – 4.60 руб (64,4 грн)
Принципи ротації відмінні від наших: строк ротації є, але можна продовжувати служіння на тій же чи «нижчій посаді» поспіль, або після перерви, без кінця, якщо за це буде проголосовано.
Як і в нас, в Білорусі, розробляється новий сайт. Конференція не розділена на власне Конференцію і Конференцію УЦО. Місцями Конференція переривалася незапланованими критичними та риторичними виступами, молитвою. Помітно деяке протистояння між «поколіннями». Було багато спілкування «в коридорах» із делегатами та тими, хто несе служіння; крім іншого, виявилася занепокоєність членів Конференції «професіоналами» та релігійними діячами, які використовують ім’я АА у власних цілях.
Деякі із рішень Конференції
На 2-й та 3-й день делегатів стало більше 30-и. Проводилися секції Комітетів; Комітети, в цілому, працюють достатньо багато і добре; є суміщення служінь в різних Комітетах, найрозвиненіший «Комітет по виправним установам» (крім свого звіту мав ще й фінансовий). Я брав участь у секціях «Комітету по інформуванню громадськості» – 10 чоловік, без порядку денного, у формі круглого столу (питання – відповіді, обмін досвідом), рішень не ухвалювали – ділився особистим досвідом щодо залучення людей до служіння і донесенню ідей; а також у секції «Фінансової служби», де обговорювалося питання формування бюджету, поділився власним досвідом – як створювався бюджет у нас, як ми з ним працюємо.
Озвучу деякі із рішень Конференції:
– Формування бюджету на наступний рік.
– Приймалися (не приймалися) зміни до Уставу Конференції, в т.ч. відмовилися від делегатів від районів і областей, залишили тільки делегатів від груп; не прийнято рішення обмежити строк служіння членів СП 3 рази по 2 роки.
– Приймалися (не приймалися) зміни до Уставу ЦО АА Білорусі – довго, вийшли за рамки програми.
– Форум 30 років АА Білорусі буде в м. Ліда.
– Вибори, підтвердження членів СП від областей, голови СП, ведучих 17-ї Конференції – голосування таємне, 2/3 голосів, до 5-и турів, далі жеребкування.
По завершенню заходу оголосили про витрати на Конференцію – 673 руб (9422 грн), без проживання і харчування, Конференція виявилася не збитковою, реєстраційний внесок – 15 руб (210 грн), також збирали кошти, керуючись 7-ю традицією.
На закінчення я виступив із заключним словом, висловив вдячність за можливість участі, обміну досвідом, за гостинність, наголосив на важливості прийняття бюджету, запросив на Форум 30-річча АА України. Прощання було досить теплим.
Ігор Р.