«Я зроблю все, щоб залишатися тверезим»

«Я зроблю все, щоб залишатися тверезим»
На початку глави V Великої книги АА (Анонімних Алкоголіків) міститься такий уривок:
«Наші історії дають загальне уявлення про те, ким ми були, що сталося і чим ми є зараз. Якщо ви вирішили, що хочете те, що ми маємо, і ви готові зробити все можливе, щоб отримати це, тоді ви готові зробити деякі кроки».
У цих підкреслених словах – усе, чого не вистачає тим, хто досі не може протверезіти. Тому що «бути готовим зробити все» означає бути повністю рішучим протверезіти. Справжнє бажання не пити і змінити своє життя на тверезе і щасливе. Це потребує часу, наполегливої ​​праці та великої відданості.
Як часто я чую:

 • «Я не можу піти на терапію, тому що втрачу роботу» – ти все одно втратиш роботу, якщо будеш пити. Завжди можна щось зробити, якщо хочеш зробити все….
 • «Мені не подобаються зустрічі АА», «Я занадто далеко, щоб йти на зустріч»,
 • «Мені соромно йти на зустріч АА» – знову виправдання того, що нічого не робиш, щоб протверезіти.
 • Завжди можна знайти потрібну зустріч (бо їх дуже багато – майже 120 зібрань у тиждень по всій Україні, завжди можна відвідати зустріч «on-line» (список є в Інтернеті – www.aa.org.ua
 • Не соромся йти на зустріч, адже якщо зустрінеш там друга, то в нього теж така проблема….
  – «Я не вірю в Бога» – не треба, вірте в Бога як би ви його не розуміли, але вірте в силу, яка може вам допомогти, бо це основа тверезості. Я знаю багатьох, хто вірив, бо хотів зробити все для тверезості… “Я не буду стояти на колінах і молитися” – ок, так можна лежати п’яним в канаві або п’яним на лавці в парку померти ….
 • -“Я нічого не розумію з Великої Книги” – читайте, ходіть на зустрічі і з часом почнете розуміти все більше …..

  Цих прикладів можна наводити багато, я їх постійно чую від людей, яким допомагаю подолати цю залежність.
  Новий спосіб життя і мислення – єдині ліки для тверезості.