Група АА Svoboda.

Перша зустріч групи “Свобода” відбулася 11 листопада 2001 року.  

Група АА Svoboda. – в усіх довідниках так і написано англійськими літерами. (206 E 11th St New York, NY 10003 East Village Btw 2nd & 3rd Avenues, Ground Floor)

Метою започаткування зібрання було передати повідомлення АА українським алкоголікам, які мали мовний бар’єр. Це була ідея, яка надихнула Алексу П., засновника цієї групи. Він українець і хотів перенести повідомлення своєму двоюрідному брату Алексу Т. – який не міг розмовляти англійською і сказав, що власне через це він не йде до АА. На жаль, він так і помер від захворювання на алкоголізм 19 січня 2005 року.

А початки були такі. Була попередня розмова із отцем Андрієм та Радою директорів Української Православної Церкви Всіх Святих, ми звернулися із пропозицією проводити тут зібрання АА, і вони із захопленням підтримали. Вони навіть надавали нам допомогу, дозволяючи нам платити те, що ми могли. З часом нас стало більше і ми все повернули.
Назву “СВОБОДА” було обрано на діловій зустрічі. Назву проголосували одноголосно, оскільки Алекс П. пояснив, що це українське слово, що означає СВОБОДУ. Більш підходящої назви для групи тоді не вдалося знайти. На першій зустрічі було 6 членів АА: Алекс П. Алекс №1, Алекс №2, Майк Б. Роксанна та Енн Марі П. Зібрання проводили що понеділка ввечері о 19:00, і це були зустрічі для початківців.
З часом група стала більшою і було додано більше зібрань у тиждень, оскільки потреба у додаткових зустрічах стала очевидною завдяки люблячій та турботливій атмосфері, створеній послідовними членами “Свободи”, які з’являлися тиждень за тижнем, несучи повідомлення 12-го кроку та надихаючи більше людей відвідувати зібрання. Додані додаткові зустрічі: спочатку зустріч по Кроках у четвер, потім додали Традиції, потім тематична зустрічі що п’ятниці. З часом було додане відкрите обговорення та “як це бачить Білл” у вівторок. Зустрічі що п’ятниці тепер були змінені на неділю на прохання церкви, і незабаром зустріч у четвер буде перенесена з 7 до 21:00. На завершення слід окремо згадати одного з членів-засновників.
Саме АннаМарія П. запропонувала зачитувати Акцептацію на закінчення кожного зібрання АА. Це наче стало підписом групи.
Є так багато людей, які дякують за постійний успіх “Свободи”. Люди, які продовжували приходити й активно підтримувати групу це: Алекс, Бет, Джоані, Роксанна, ДжоАнна, Бара, МеріАнн, Ерік, Філіс та Базиль, та інші.. І звичайно, ми завжди повинні пам’ятати про тих, хто був знами але пішов на велике зібрання у небі – Емілі Б., Леслі М, Ліза П, Єва, Олівія Ф., Чак, Сол і останнім часом – Грейс. Вони завжди будуть членами цієї групи, і їхня присутність завжди відчувається.
Алекс П.
д.т. 22.10.1994

АА не релігійна організація але ми можемо орендувати приміщення та співпрацювати з усіма.