6 Березня. ІДЕЯ ВІРИ

Не дайте будь якому своєму упередженню проти духовних термінів cтримати вас від щирого запитання, що вони значать для вас?

«Анонімні Алкоголіки» (стор. 37)

Дуже важко прийняти ідею віри, коли страх, сумніви і гнів оточують і переповнюють тебе. Іноді навіть проста думка: зробити щось інше, незвичне – може, врешті-решт, стати актом віри, але тільки якщо я робитиму це регулярно, причому, не роздумуючи, чи правильно це. Коли у мене не найвдаліший день і все йде шкереберть, збори або бесіда з іншим алкоголіком частенько відволікають мене достатньою мірою, щоб я переконався: все не так вже безнадійно і непереборно, як я думав. Так що відвідування зборів і спілкування з побратимом-алкоголіком – теж акти віри; я вірю, що таким чином призупиняю свою хворобу. Ось так я потроху просуваюся до віри у Вищу Силу.

Не позволяйте вашим предрассудкам, связанным с духовными терминами, увести вас от честного решения вопроса: что эти термины значат для вас?

Анонимные Алкоголики, с. 46

Очень трудно допустить в себя веру, когда страх, сомнения и злость и переполняют и окружают меня. Иногда просто мысль сделать что‑то не так, как раньше, может, в итоге, стать актом веры, но только если я начну делать это регулярно, причем не задаваясь вопросом, правильно ли это? Если у меня не самый удачный день и все идет «наперекосяк», собрание или разговор с другим алкоголиком нередко могут убедить меня в том, что не все так уж безнадежно, как я в панике думал. Посещение собраний или разговор с собратом — алкоголиком являются актами веры: я верю в то, что справляюсь со своей болезнью. Вот так я потихоньку продвигаюсь к вере в Высшую Силу.