3 Березня. ПОДОЛАННЯ СВАВІЛЛЯ

Отже, ми вважаємо, що в основному ми самі спричинили наші невдачі. Вони починаються в нас, і алкоголік є крайнім прикладом збунтованого свавілля, хоча він звичайно так не вважає. Понад усе, ми, алкоголіки, мусимо позбавитися цього егоїзму. Ми мусимо, бо інакше він вб’є нас!

«Анонімні Алкоголіки» (стор. 49)

Багато років моє життя оберталося виключно навколо мене самого. Я був у всіх відносинах поглинений самим собою: егоцентризм, жаль до себе, користолюбство – все це виникало з гордині. Товариство Анонімних Алкоголіків подарувало мені: Кроки і Традиції, котрі я можу застосовувати в повсякденному житті, мою групу, мого наставника, а також здатність в будь-якій життєвій ситуації (за бажанням) відкидати гординю.

Душевний спокій і здорову тверезість я знайшов лише тоді, коли чесно глянув на самого себе, побачив, що найчастіше проблема – в мені, навчився реагувати адекватно – як зовні, так і внутрішньо, – відмовився від завищених очікувань і зрозумів, що мій спокій безпосередньо залежить від них.

Таким образом, мы сами являемся причиной наших бед. Они начинаются в нас; алкоголик представляет собой законченный пример бунта своеволия, но сам он, конечно же, так не считает. Прежде всего мы, алкоголики, должны освободиться от этого эгоцентризма. Мы должны сделать это, иначе он убьет нас.

Анонимные Алкоголики, с. 60

Alcoholics Anonymous, p. 62

В течение многих лет моя жизнь вращалась исключительно вокруг меня самого. Я полностью был поглощен собой: эгоцентризм, жалость к себе, своекорыстие, — и все это проистекало из гордыни. Благодаря Содружеству Анонимных Алкоголиков, посредством повседневного применения Шагов и Традиций, при помощи своей группы и наставника я получил дар — способность (если я того пожелаю) убрать свою гордыню из всех жизненных ситуаций.

До тех пор, пока я честно не посмотрел на себя и не увидел, что именно сам я нередко был проблемой, не способен был адекватно реагировать внешне и внутренне, до тех пор, пока я не отбросил свои напрасные ожидания и не понял, что мой душевный покой напрямую связан с ними, — я не мог чувствовать себя спокойно и быть стабильно трезвым.