2 Лютого. ЗДАВШИСЬ – ВРЯТУЄШСЯ

Центральна риса, так званого, типового алкоголіка – самозакоханий егоїзм. У ньому переважають почуття власної всемогутності і прагнення за всяку ціну зберегти свою недоторканність… В душі алкоголік не виносить ніякого контролю над собою ні з боку людини, ні з боку Бога. Він, алкоголік, господар своєї долі і повинен ним бути. Щоб утримати свої позиції, він буде битися до останнього.

«АА дорослішає» (стор. 311)

Чому деякі з нас вмирають алкогольною смертю, борючись за незалежність свого «я», в той час як інші, мабуть, без особливих зусиль, тверезіють в АА? Це – велика таємниця. Вища Сила допомогла мені, подарувавши тверезість, коли нічим іншим не з’ясовне бажання кинути пити збіглося з рекомендаціями людей з АА. Мені довелося здатися, адже я міг врятуватися, лише звернувшись за допомогою до Бога і своїх товаришів.

Так называемый типичный алкоголик характеризуется самовлюбленным эгоцентричным «я», где преобладают чувство всемогущества и намерение любой ценой сохранить свою неприкосновенность… В душе алкоголик не терпит никакого контроля ни со стороны человека, ни со стороны Бога. Он, алкоголик, есть и должен быть хозяином своей судьбы. Он будет сражаться до конца, чтобы сохранить это положение.

АА взрослеет

A. Comes of Age, p. 311

Великой тайной является следующее: почему некоторые из нас умирают алкогольной смертью, сражаясь за сохранение «неприкосновенности» своего «я», в то время как другие, судя по всему без особых усилий, трезвеют в АА? Дар Высшей Силы — трезвость — пришла ко мне, когда ничем не объяснимое желание бросить пить совпало с моей готовностью принять помощь людей из АА. Я должен был сдаться, так как мог обрести спасение только через Бога и своих товарищей.