124 роки з дня народження Білл У.

У листопаді більшість свідомих членів АА пропонують провести інформаційні/пізнавальні зібрання АА присвячені життю та публікаціям Білла Уілсона.
Саме у такий спосіб вшановують 124-ту річницю від дня народження легендарної особи, історію якого життя обговорюють та шанують у більш як 160-ти країнах світу, – відомого під ніком Білл У.(у світі Білл Уілсон) В оригіналі – Bill WILSON (William Griffith 26.11.1895 — 24.1.1971).
Американський бізнесмен, один із засновників товариства «Анонімні Алкоголіки». І мабуть недарма його ім’я знаходиться у переліку 20-ти найвидатніших винаходів 20-го століття. У п’яному мареві та у часи просвітлення він не зупинявся у пошуках подолання власної пристрасті до алкоголю. Видатні люди та бізнесмени, священники та лікарі кожен стверджував щось своє, оберігаючи свої канони… А Білл У. власне вдалося об’єднати, а точніше знайти “золоту середину” та описати свій та інших одужуючих алкоголіків у книзі “Анонімні Алкоголіки”.
Книгу почали писати коли кількість одужуючих алкоголіків сягнула більше 100 осіб…. Над книгою працювало 32 особи, серед них лікарі, священники, бізнесмени…

Сьогодні на американських сайтах можна знайти чернетки цієї праці, з примітками, та виправленнями. Дивлячись на численні виправлення та корегування можна зробити висновок що спірних думок та тверджень було не мало. Зібраний досвід потім структурували та переписали у вигляді Програми 12 Кроків.

Вікіпедія говорить, що :
– “12 Кроків” – це Програма духовного переорієнтування для залежних від алкоголю. Метою є визнання своєї залежності, апелювання до «вищої сили» для лікування, відшкодування збитку, завданого іншим в результаті залежності і донесення цілющого знання до інших узалежнених. Значною мірою покладається на прийняття «вищої сили» або Бога, який може розумітися по-різному, але це є обов’язковою діючою силою в одужанні.

– Програма «12 Кроків» використовується у роботі груп АА. Як правило, часто для ефективного опрацювання етапів Програми необхідною є умова наявності досвідченого учасника (спонсора – наставника), здатного роз’яснити принципи кожного кроку.
– На основі Програми була створена так звана Міннесотська модель лікування алкоголізму та інших узалежнень, що припускає участь професіонала-психотерапевта як рівного учасника.
– Папа Іван Павло II назвав Програму «12 Кроків» «найдуховнішою Програмою» і всіляко заохочував до її поширення. АА і Програма «12 Кроків» сильно поширені не тільки в католицькому середовищі, але й серед протестантів, а в останні роки почали дуже швидко поширюватися серед православних в Україні, Білорусі та Росії. Дослівно переказують слова Івана Павла ІІ – “Програма має релігійне підґрунтя і вкінці може привести людину до храму”.

Довідка із Вікіпедії:
“Текст «Преамбули» змінювався безліч разів, але дане формулювання, прийняте Міжнародною Конференцією АА у 1951 році, найкраще висвітлює суть Анонімних Алкоголіків загалом.
Аноні́мні Алкого́ліки – це співтовариство чоловіків та жінок, які діляться один з одним своїм досвідом, силою та надією з метою вирішити їхню спільну проблему та допомогти іншим одужати від алкоголізму.
Єдиною вимогою для членства є бажання кинути пити.
Членство в АА не передбачає вступних або обов’язкових платежів; співтовариство утримується завдяки нашим власним добровільним внескам.
АА не пов’язане з будь-якою сектою, релігією, політикою, організацією чи установою; не бажає брати участь в будь-яких суперечках, не підтримує та не виступає проти будь-яких справ.
Основна мета – залишатися тверезими та допомагати іншим алкоголікам досягти тверезості.
Анонімні Алкоголіки – дотримуються права на особистісну Анонімність, що обумовлено традиціями AA, та ніким не керується. Анонімність забезпечує, що ім’я, прізвище, місце роботи, не будуть публічно розголошуватися.
Анонімні Алкоголіки не беруть участі в громадській полеміці, не висловлюють жодної позиції в будь-яких суперечках.
Найважливіша мета для учасників, щоб залишитися тверезими і допомогти іншим алкоголікам у досягненні тверезості.

(відео-зйомка була зроблена 26 листопада 2017р.)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *