Хтось може подумати, що ми доводимо принцип самостійності груп до крайності. Наприклад, у своїй первинній «розгорнутій формі» Четверта Традиція говорить: «Будь-які два або три алкоголіка, котрі об’єднуються, щоб разом знайти тверезість, можуть називати себе групою АА за умови, що, як група, вони не належать до жодної іншої організації…»* Однак ця надсвобода не так вже й ризикована, як може здатися.
«АА дорослішає» (стор. 104-105)
Коли я був діючим алкоголіком, я зловживав всякою свободою, яку тільки давало мені життя. Як же могло Товариство АА очікувати від мене шанобливого ставлення до «надсвободи», пропонованої Четвертою Традицією? Вчитися повазі стало моєю повсякденною роботою.
В АА мені довелося визнати необхідність в дисципліні, а також змиритися з фактом, що, якщо у мене не буде внутрішньої переконаності в ній, то я буду за це розплачуватися. Те ж саме відноситься і до груп. Четверта Традиція, незважаючи на мої алкогольні нахили, вказує мені дорогу до духовності.
* Цитата помилкова: Білл процитував Третю Традицію, хоча говорив про Четверту
Кто‑то может подумать, что мы довели принципы самостоятельности групп до
крайности. Например, в своей «развернутой форме» Четвертая Традиция утверждает: «Любые два или три алкоголика, которые объединились, чтобы начать вести трезвый образ жизни, могут называть себя группой АА при условии, что они не имеют никаких связей с другими объединениями…» Однако в этой сверхсвободе не так уж много риска, как может показаться.
АА взрослеет
AA Comes of Age, pp. 104–105
Как активный алкоголик, я злоупотреблял всякой свободой, которую предоставляла мне жизнь. Так как могло АА ожидать от меня уважения «сверхсвободы», предлагаемой Четвертой Традицией? Учиться уважению стало моей повседневной работой.
АА заставило меня полностью признать необходимость дисциплины и то, что, если у меня не будет внутренней убежденности в ней, мне придется за это расплачиваться. То же самое относится и к группам.
Четвертая Традиция, невзирая на мои алкогольные наклонности, указывает мне духовное направление.
(Медитация из книги “ЕЖЕДНЕВНЫЕ РАЗМЫШЛЕНИЯ”)