Новачку

ЯК ЦЕ БУЛО: ПЕРШІ ВРАЖЕННЯ

Я у вживанні алкоголю був, наче літак на автопілоті, який невдовзі вріжеться у скелю. Кидати пити не збирався, тяга трималася неймовірною. В АА прийшов, коли власних сил зовсім не залишилося. Перші групи були нудними і незрозумілими, лунали фрази про кроки і традиції. Нічого не розумів… Подобалось слухати про досвід, радісне і наболіле. Але із часом прийшло розуміння програми, все починається із маленьких кроків. Я вдячний АА що живу новим життям, без перебільшення!
Андрій, алкоголік, тверезий 3 роки і 10 місяців.

***

На собрании Анонимных Алкоголиков меня поразила та откровенность и простота при рассказах о пережитом, очень похожем на мою жизнь. О таком я и сам себе не всегда мог признаться. А еще для меня было важным, что от меня не требовалось принимать или исповедовать какую-либо религию.
Сергей, алкоголик, трезвый 6 лет.

***

Анонімним Алкоголікам спочатку не вірив, повірив людині, яка розповіла про них. У мене просто іншого виходу не було. Адже перепробував багато способів кинути пити – все марно. Кожен наступний запій був усе страшнішим. Став ходити на групи. Побачив щасливих людей, які всі свої проблеми вирішують без алкоголю. Спробував і сам бути таким. На моє диво, почало виходити. Думки про випивку відійшли на задній план. Щиро захотілося іншим передати цей стан.
Анатолій, алкоголік, тверезий 1 рік і 9 місяців.

***

Не первых собраниях в группе я ощутил откровенность, открытость и дружелюбие. Назвать себя алкоголиком в присутствии десятка незнакомых людей смог только на втором собрании. Еще поразили сроки трезвости – от нескольких месяцев до 4 лет. (Люди так долго не живут!). А им ведь это удалось! Я тоже решил попробовать оставаться трезвым вместе с ними. Но самым большим для меня стрессом были на годовщине АА в Полтаве названные сроки трезвости! И с этими людьми можно было общаться! Главное, что и на собрании, и на конференции все выступающие говорили обо мне и моих проблемах! И способах их решения!
Александр, алкоголик, трезвый 17 лет и 10 месяцев.

***

У житті зустрічав багатьох п’яниць, яких алкоголь відправив на той світ. Уже давно приписав себе до їхньої «групи смерті». Говорив про себе: «Горбатого могила виправить». Виявляється, НІ, це може зробити група таких же, як ти людей – «безнадійних пияків». Головне – щире бажання кинути пити. В іншому – допоможе Бог і плече друга. Тверезість подарувала чимало відкриттів. Виявляється, життя ПРЕКРАСНЕ!
Антон, алкоголік, тверезий 2 роки, 5 місяців.

Запитували-відповідаємо

Чи є я алкоголік?

Якщо ви постійно випиваєте більше, ніж збиралися випити; якщо почавши пити, ви не можете зупинитися; якщо у вас на цьому ґрунті виникають негаразди або трапляються провали пам”яті — то можливе, що ви алкоголік.
Визначити це можете тільки ви самі. Ніхто в АА не буде цього робити за вас.

Що таке АА?

АА складається з чоловіків і жінок, які втратили здатність стримувати свою тягу до спиртного і у яких в результаті пияцтва виникли всілякі ускладнення. Ми прагнемо жити повноцінним життям, в якому немає місця алкоголю, і більшості з нас це вдається. Проте ми переконалися в тому, що для цього потрібна допомога і підтримка інших алкоголіків-членів АА

Якщо я прийду на збори АА, чи накладае це на мене якісь обов’язки?

Ні. У нас немає переліку членів, ми не ведемо обліку відвідуваності. Вам не обов”язково називати своє ім”я чи розповідати про себе. Якщо ви не захочете більше відвідувати збори, то агітувати чи докучати вам ніхто не стане.

Що, як я зустріну в АА своїх знайомих?

Якщо вони там будуть, то тільки через ту саму причину. що й ви, а про те, що вони вас зустріли, вони нікому не будуть розповідати. Ставши членом АА, ви можете зберігати свою анонимніть настільки, наскільки захочете. Це одна з тих причин, через яку ми називаємося Анонимніми Алкоголіками (АА).

Що відбувається на зборах АА?

На зборах АА, які бувать різними за устроєм, алкоголіки, що виступають, розповідають про те, до чого їх довело пиятство, що вони робили, щоб позбавитися цієї хвороби та як вони живуть тепер.

Як це може допомогти мені припинити пити?

Члени АА – не терапевти чи наркологи. Проте всі ми знаємо, що означає пристраститися до алкоголю, обіцяти собі і інщим залишити пиячити але бути не в змозі виконати свої обіцянки. Єдиний спосіб, яким ми можемо допомогти іншим вилікуватися від алкоголізму – це наш власний приклад. І люди, яка страждають від алкоголізму, приходять до нас і бачать, що ми вже припинили пияцтво та розуміють на нашому прикладі, що вилікуватися від алкоголізму цілком можливо.

Навіщо приходять на збори ті, хто вже одужав від алкоголізму?

Ми вважаємо, що “повністю одужати” від алкоголізму немождиво. Ми ніколи не зможемо пити “в компанії” або “з нагоди”. Щоб вести здоровий образ життя, ми ходимо регулярно на збори, здобуваємо там нові знання та користуємось ними. Крім цьго, ми на власному досвіді переконались, що чим більше ми допомогаємо іншим алкоголікам, тем меньше тягне до спиртного нас самих.

Як можно вступити в АА?

Ви стаєте членом АА як тільки про це заявите. Единою умовою для членства в АА є біжання кинути пити. Саме “твердості” у цьому питанні багатьом з нас попершу не вистачало.

Якій розмір членських внесків в АА?

Ніяких членських внесків в АА не існує. Звичайно на зборах проводиться збирання пожертувань, і кожний дає, скількі може. Зібрані кошти йдут на оренду приміщення, чай и т. д.

Чи правда, що на зборах АА багато говорять про Бога?

Більшість членів АА вважає, що вони смогли покончити з алкоголізмом завдяки силі більш могутній, ніж їх сила волі. Однак кожний розуміє під цією силою щось своє. Одні розуміють під нею Бога, інші — допомогу групових зборів, хтось ще зовсім ні во що подібне не вірить. В АА є місце для всіх напрямків віри або безвір”я.

Чи можно прийти на збори зі своєю родиною?

І членів родини, й близьких друзів можна приводити тільки на відкрити збори. Більш докладнішу інформацію з цього питання можна отримати від членів вашої місцевої групи АА.

Що б ви могли порадити новим членам АА?

Ми переконались в тому, що в АА одужують ті,хто:
-утримується від “першої рюмки”
– регулярно відвідує збори АА
– переймає досвід від тих членів АА, які вже деякий час не п”ють
– дотримується принципам, що наведені в Програмі АА про одужання від алкоголізму .

Чи є АА религійною організацією?

Ні. Та не зв’язано ні з якою релігійною організацією.

Як мені звязатися з АА?

Можливо, номера телефонів АА знайдуться у вашому місцевому телефонному довіднику.

Якщо ви визнали перед собою:

«Так, я – один з тих, хто безсилий перед алкоголем. Моє життя стало некерованим», і прийшли до переконання – «Я не можу кинути, і мені потрібна допомога». Це і є Перший Крок до одужання.

Для того щоб припинити пити — і не почати знову, існує декілька простих принципів, на які цілком можна оператися. Ці принципи — Програма одужання «12 Кроків». Вона допомагає нам залишатися тверезими. Можливо, це саме те, що вам потрібне. Для того, щоб правильно почати, спробуйте взяти до уваги декілька нескладних порад, які напевне виявляться для вас корисними.

Не пити першу чарку

Яка за рахунком чарка виводить вас з ладу? Третя? Одинадцята? Двадцята? Якби ми тільки знали,  як зупинитися до неї ! А між тим процес, який ми не можемо контролювати, починається з однієї — першої чарки. Як правило, ми цілком упевнені, що «ще по одній — і досить». Потім ще по одній. Потім ще… І ще…

Абсолютно достовірним є той факт, що ви просто не зможете «перебрати», якщо не вип’єте першу чарку.

Саме перша чарка є тією самою «фатальною», оскільки за нею йдуть усі інші. Так що вам варто відмовитися не від десятої або двадцятої, а усього лиш від першої.

Жити сьогодні

Анонімні Алкоголіки — це спосіб життя сьогоднішнім днем. Ми розрізаємо великий «пиріг життя» на більш дрібні шматки, які набагато легше утримати в руках. Ми залишаємося тверезими лише сьогодні — день за днем, година за годиною. Будь-яку роботу ми робимо, вирішуючи завдання одне за одним, але не все відразу. Так само, одну за одною, ми поступово вирішуємо всі свої проблеми. І так само, працюючи за Програмою, ми поступово, один за одним, розгрібаємо завали свого минулого. Ми сумлінно вчимося доручати своє життя і свою волю під опіку Вищої Сили, як Її розуміє кожен з нас.

Навчаючись жити за принципами А.А., ми звертаємося по допомогу до інших членів Співдружності, до своїх наставників і до своєї Вищої Сили, завдяки якій більшість з нас і знайшли свою шлях до одужання.

Ходити на групи

У вашому розпорядженні великий вибір груп А.А. Дістаньте розклад зборів. Його можна отримати практично на будь-якій групі. Якщо вийде, перші три місяці ходіть щодня. Як кажуть в А.А. — «90 днів — 90 зборів». Якщо групи АА спочатку вам не дуже сподобаються, спробуйте віднестися до відвідування зборів, як до гірких ліків, що їх вам прописали при смертельно небезпечній хворобі. Ходіть на збори особливо тоді, коли вам цього менш за все хочеться. Багато хто з нас починав свій шлях в тверезості «через не можу», і нам не довелося у цьому розкаюватися.

Знайти свою “материнську” групу

Дехто з нас, прийшовши на групу АА, вважав, що їх «записали» саме в цю групу, і вони не повинні ходити на інші. Це зовсім не так. Ніхто не має права заборонити вам відвідувати збори інших груп. Проте рано чи пізно ви «приєднаєтеся» до якої-небудь групи, що збирається регулярно. Це і буде ваша материнська група.

Материнська група — це та група, куди ви йдете, щоб стати тверезим і залишатися тверезим, і де ви відчуваєте себе частиною єдиного цілого. Материнська — це група, в якій ви продовжуєте духовно зростати і де вас оточують друзі, з якими вам не хочеться розлучатися. Материнська група — це група, де ви відчуваєте необхідність віддавати те, що отримали і знаходите задоволення у служінні.

Та все ж наявність своєї групи не повинна утримувати вас від відвідування інших. Відвідуйте стільки зборів, скільки вважаєте за потрібне… І навіть більше.

Вибрати наставника

Деяким з нас вдавалося стати тверезими і без наставників, але пізніше ми визнавали, що якби ми їх мали, якість нашої тверезості покращувалася б набагато швидше. Спираючись на свій досвід, ми заявляємо, що у вас набагато більше шансів залишитися тверезим, коли у вас є наставник.

Спитайте декількох членів АА, як вони знайшли своїх наставників, прочитайте брошуру «Запитання і відповіді про наставництво». Більшість членів АА будуть раді вам допомогти, хоча й не всі з нас готові бути наставниками.

Наставник завжди може вислухати вас; допомогти вам як зрозуміти ваші проблеми, так і вирішити, що з ними робити; запропонувати, як вчинити — або розповісти про те, що у схожій ситуації «спрацювало» для нього. Іншими словами, наставник допоможе вам застосовувати в житті Програму «12 Кроків» і буде вашим провідником на шляху одужання. Ви можете розраховувати на спонсора у всьому, що стосується його частини спільної роботи над одужанням, а також на його підтримку у всьому, що стосується вашої частини цієї роботи.

Читати літературу А.А.

Основним джерелом, що узагальнює досвід АА, є книга «Анонімні Алкоголіки», яку ще називають Великою або Синьою Книгою. В ній міститься усе необхідне для отримання духовного досвіду одужання. Деяким з нас не подобається те, що пропонує Велика книга для практики, але у кожному разі ми залишаємося тверезими, коли намагаємося виконати те, що в ній написано. У деяких з нас настільки «відморожені» мізки, що ми ніяк не могли погодитися з тим, що читали, або до хрипоти сперечалися, чіпляючись до кожного слова тексту. Виявилося, що в таких випадках корисно якомога частіше ходити на збори груп АА.

Книга «12 Кроків і 12 Традицій» є коментарем до Великої Книги і більш розгорнуто розповідає про практику кожного Кроку Програми і про сутність Традицій АА — духовних і організаційних принципів життя нашої Співдружності.

У книзі «Жити тверезими» міститься безліч простих практичних рекомендацій, як утриматися від першої чарки і налагодити своє життя. Багато хто з нас вважає цю книгу корисною ще й тому, що вона написана звичною мовою і не містить специфічних «програмних» виразів, з якими ми спочатку не були знайомі.

Ми сподіваємося, що ви при першій же нагоді придбаєте усі ці книги, прочитаєте їх і… не раз будете перечитувати.

В АА є багато хорошої літератури. Ми сподіваємося, що ви будете обзаводитися нею — і вона допоможе вам на шляху до одужання.

Усю необхідну літературу ви зможете придбати на своїй групі або через наші служби, адреса яких наводиться нижче.

Користуватися “телефонною терапією”

більшість членів АА будуть раді дати вам свій номер телефону, і (що дивніше за все), їм буде приємно, якщо ви зателефонуєте, повідомите, що ви тверезі — і попросите відповісти на ваші запитання. Запишіть декілька телефонів тих людей, чия тверезість вам подобається.

Звертатися до секретаря групи

Якщо вам потрібна допомога, а ви не можете зв’язатися зі своїм наставником, подзвоніть секретарю вашої групи. Це та людина, яка напевно зможе бути вам корисна.

Якщо вам потрібна якась література АА, а ви не можете її дістати — спитайте  про неї у секретаря.

Якщо вам необхідно поїхати в інше місто і вам потрібно дізнатися, чи є там групи АА, — спитайте про це у секретаря

Якщо ви хочете щось зробити для групи, взяти участь у колективному Дванадцятому Кроці, або вам просто потрібен телефон когось з членів групи — звертайтеся до секретаря.

Так само, як і ваш спонсор, секретар групи докладе усіх сил, щоб вам допомогти.

І навіть якщо ваш секретар не в змозі допомогти вам розв’язати проблеми — пам’ятайте, що ви завжди можете зателефонувати в наші служби або написати нам:
©2005 Український Центр Обслуговування АА.

До Вашої уваги також художні фільми, де присутні Анонімні Алкоголикі.