Як зберегти тверезість? – практичні поради

Тепер, коли ви припинили пити, ваше головне завдання – зберегти тверезість. Ось декілька практичних порад, випробуваних  на нашому досвіді, які можуть вам допомогти.

   Алкоголізм – це хвороба, а не фатальна трагедія. Щоб залишитись тверезим – достатньо не зробити першого ковтка, і лише сьогодні – 24 години.

  Після першої чарки ви стаєте колишнім п’ючим алкоголіком. Пам’ятайте, що алкоголь сильніший за вас, і що “сила волі” тут не допоможе.

  Голод, втома, гнів і самотність (як і надмірна серйозність) – наші основні вороги.

1) Їжте стільки, скільки можете. На ситий шлунок  вам  менше захочеться випити.

2) Якщо з’явилося сильне бажання випити, то це може бути викликано просто потребою вашого організму у рідині. Спрага іноді може бути дуже сильною.

 Отже пийте більше, лише б це не були алкогольні напої. Фруктові соки чи газовані напої, мінеральна вода, чай і кава з цукром  чудово задовольнять потреби вашого організму у рідині.

3) Алкоголь частково поруйнував у вашому організмі вітамін “В” – можливо вартує приймайти таблетки з цим вітаміном. Алкоголь, можливо, порушив ваше загальне здоров’я – добре б було поговорити про це з лікарем.

4) Відчуття депресії може бути пов’язано з чисто фізичною втомою. Прагніть підтримувати себе в хорошому фізичному стані, робіть хоча б піші прогулянки.

5) Не сидіть, втупившись у простір, блукаючи думками. Робіть що-небудь.

У вільний час ви можете:

· Почистити черевики

· Зайнятися своєю зовнішністю

· Прийняти ванну

– Відвідати музей, театр чи виставку

– Пересадити домашні рослини

· Що-небудь полагодити або змайструвати

· Прогулятися (велосипед, лижі)

· Почитати, послухати музику

· Подзвонити кому-небудь  і  ін.

6) Не залишайтеся наодинці, зустрічайтеся з друзями по АА. Не соромтеся телефонувати членам АА (щоб утриматися від першої чарки, щоб обговорити яке-небудь питання, щоб поговорити про справи сьогоднішнього дня… і просто, щоб повідомити, що все гаразд).

Пригадайте, що той, до кого ви звертаєтеся, можливо, потребує вашого дзвінка так само, як і ви.

7) Складіть план на весь день. Постарайтеся виконувати його як намітили, але не напружуючись лише б поставити собі позначку  – “зроблено”. Можливо, ви і не виконайте все, що запланували…, – але зробіть, що зможете. Без фанатизму.

8) Робіть все, не поспішаючи, не дуже багато і не дуже швидко. Ми, алкоголіки, все намагаємося перебільшити. Так що – не ускладнюйте.

9) Головне – в першу чергу. Встановіть пріоритети своїх справ і намірів, пам’ятаючи про те, що тверезість має перевагу перед всім іншим.

10) Втрата спокою – це розкіш, яку ми не можемо собі дозволити. Пам’ятайте, що ця інша людина, може бути навіть і має рацію, тому – будьте терпеливими і уникайте емоційних вибухів.

11) Будь-які проблеми можна вирішувати, лише залишаючись тверезим.

12) Якомога частіше ходіть на збори АА. читайте літературу АА.

   Повірте нам, – можна залишатися тверезим і бути щасливим !
Повірте нам – що радіти кожному дню набагато приємніше а ніж думати ранком з будуна, – що це було вчора, і хто кому що сказав і т.д.
Повірте нам – так як ми колись повірили тим, хто цьому навчився раніше нас.